TIPY NA LEPŠÍ FOTKY A HLADŠÍ PRŮBĚH SVATBY

Vytvořte si seznam lidí pro jednotlivé formální skupinové fotografie

Focení formálních skupinových fotek je v neposlední řadě velice oblíbená část nejen pro Vás, ale pro každého pozvaného svatebčana.  Snažím se využít čas jak nejlépe to v dané situaci je možné, ale přesto si předem sepište na papír seznam členů, se kterými chcete mít skupinovou fotku. Tento seznam zjednoduší a zrychlí průběh zaznamenání skupinových fotek. Na nikoho tak nezapomenete. Před samotným focením skupinek nechejte tuto událost vyhlásit Djejem nebo zaúkolujte svědky, ať  informují přítomné svatebčany. Vězte, že prací fotografa není křičet na celý sál a shánět někde chybějící babičku či neteř.

 

Vyberte si na focení část dne, kdy světlo není tak ostré

Jestliže jste si naplánovali obřad venku, je důležité si uvědomit, kde se bude nacházet sluníčko.  V našem kraji se odehrávají církevní obřady většinou dopoledne a ty venkovní kolem poledne. S tím asi nic nezmůžeme. Ale když už máte obřad venku, doporučuji si nechat postavit alespoň malý párty stan a ten pěkně nazdobit anebo vyberte krásný velký a rozkvetlý strom, který bude v době obřadu vrhat stín na místo obřadu. Je to lepší varianta než za poledního slunce přimhuřovat oči nebo když si hosté nasadí sluneční brýle. Fotky ve slunečních brýlích nejsou zrovna ideální.

 

Zabookujte si mne co nejdříve

Existuje několik výhod to udělat co nejdříve. Zaprvé, není nic horšího než zjistit, že fotograf, kterého chcete, je ve Váš svatební den již obsazen (zákazníci si mne často objednávají rok dopředu). Zadruhé, ceny svatebních balíčků upravuji jednou ročně k 1. červnu. Vždy se jedná o navýšení ceny z důvodu obměny fotografického vybavení, vzdělávání a růstu mé praxe. Včasným zabookováním ušetříte pěkné peníze, které můžete investovat jinak. Zatřetí, včasným zabookováním mi dáváte příležitost vybudovat si s Vámi přátelství, poznat Vás lépe. Spojíme se na facebooku a můžeme si psát o představách Vaší svatby a podobně.

 

Jaký typ účesu na svatební fotografie?

Je snadné se nachat unést velkým počtem zajímavých obrázků posledních módních účesů, ale nezapomeňte, že pokud máte dlouhé vlasy a na svatbě je budete mít podél tváře nebo v očích tak nebudete na fotkách dobře vidět. Pamatujte na to, že během celého obřadu Vás hosté a fotograf vidí pouze zezadu nebo zestrany. Takže když dojde k výměně prstýnku a k prvnímu polibku, je vhodné, aby všichni co se na Vás dívají, viděli Vaši tvář, oči a emoce.

 

Jak pomoci fotografovi vytvořit skvělé fotky z příprav nevěsty

Pokud pro Vás svatební fotky znamenají opravdu mnoho, měli byste věnovat velkou pozornost místu konání příprav. Fotky z příprav například jsou hodně závislé na místu, které jste pro přípravy vybrali.

  1. Když hledáte místo pro přípravy ujistěte se, že místnost k přípravám nevěsty je plná přirozeného světla s několika možnostmi jemného pozadí, závěsů a záclon.
  2. Chtějte prostorný pokoj, kde bude spousta místa pro všechny družičky, kamarádky a jejich věci k přípravám (batohy s věcmi, krabice od bot, kosmetické kazety, kabelky, vaky na šaty a podobně). Velice rychle to ale dopadne tak, že po tom co se v pokoji převleče několik družiček a kamarádek, je v pokoji velký nepořádek. Před tím než fotograf začne fotit nevěstu, se ujistěte, že pokoj k přípravám nevěsty není jedna velká katastrofa. Požádejte družičky a kamarádky aby po sobě uklidily.
  3. Zkuste si zajistit velké zrcadlo. Všechny se chcete přece podívat, jak vypadáte před tím, než přijde ženich.
  4. Jestliže nezbyl čas na focení portrétu nevěsty v průběhu přírav anebo víte, že na to nebude čas, sama si udělejte fotku ve svatebních šatech třeba telefonem. Stejně tak zaznamenejte váš účes a make up. Později to velice oceníte.
  5. Mějte svou Maminku, družičky a kamarádky kolem sebe až se budete oblékat do svatebních šatů. A zároveň chtějte po nich, aby již měly na sobě slavnostní šaty. Uchovejte si tyto momenty v paměti. Až se budete dívat na fotky po několika letech, prožijete tyto okamžiky znova ve vzpomínkách.

LS